poniedziałek, października 25, 2021

KODY QR FRAGMENTÓW BAJEK DO POBRANIA: http://sp6.srem.pl/

- ZAKŁADKA „JĘZYK ANGIESKI” oraz STRONA GŁÓWNA OGŁOSZEŃ SZKOŁY

1. 1.CELE KONKURSU

-        Rozbudzanie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim.

-        Motywowanie uczniów do doskonalenia umiejętności językowych.

-        Zainteresowanie uczniów literaturą anglojęzyczną.

-        Doskonalenie znajomości technologii informacyjno-komunikacyjnych.

-        Rozwijanie umiejętności posługiwania się aplikacjami komputerowymi oraz wyszukiwania i wykorzystywania informacji z różnych źródeł.

1. 2.ZAŁOŻENIA KONKURSU

-               Konkurs jest skierowany dla uczniów klas 4-8 uczęszczających do SP nr 6.

-               Etap konkursu: szkolny.

1. 3.WYMAGANIA KONKURSOWE

-        Zadaniem konkursowym jest zeskanowanie za pomocą telefonu komórkowego ukrytych na stronie internetowej szkoły fragmentów 6 bajek w języku angielskim. (ZAKŁADKA JĘZYK ANGIELSKI ORAZ STRONA GŁÓWNA)

-        Uczeń po zeskanowaniu bajki zapisuje jej tytuł w języku angielskim. Obowiązuje kolejność bajek 1-6.

-        Wszystkie odpowiedzi wraz z imieniem, nazwiskiem oraz klasą prosimy wysyłać TYLKO I WYŁĄCZNIE na maila Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

-        ODPOWIEDZI WYSYŁANE NA I-DZIENNIK NIE BĘDĄ SPRAWDZANE.

1. 4.PRZEBIEG KONKURSU

-     Termin trwania konkursu: 7.01.2020 – 21.01.2020.

-     Losowanie odbędzie się 22.01.2020 na dużej przerwie o godz. 12.25 w sali 208. (Każda klasa 4-8 będzie losowana osobno).

-     Nagrody i dyplom otrzymuje jeden z uczniów z każdego poziomu klas 4-8.

1. 5.UWAGI KOŃCOWE

-          Jeśli uczeń nie ma w telefonie skanera kodów qr to może go bezpłatnie pobrać ze sklepu play/ app store na swoją komórkę.

-          POBRANIE I OBSŁUGA SKANERA QR:

(W wyszukiwarkę sklep play/ app store wpisujemy „skaner qr” i pobieramy dowolny skaner qr. Po pobraniu uruchamiamy skaner i z ekranu komputera skanujemy kod z pliku Word „Guess a fairy tale title” dostępny na stronie internetowej szkoły. Wyświetli się treść bajki zapisujemy kolejno od 1-6 tytuły bajek w języku angielskim i wysyłamy na podanego powyżej maila).

-          Aby wziąć udział w losowaniu należy poprawnie zapisać tytuły wszystkich bajek w języku angielskim.

ZESPÓŁ JĘZYKÓW OBCYCH

Osoby odpowiedzialne: p. Martyna Antoniewicz i p. Joanna Duszczak

GUESS A FAIRY TALE TITLE

ODPOWIEDZI WYŚLIJ W KOLEJNOŚCI 1-6 NA MAILA Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Napisz imię, nazwisko i klasę. TERMIN: 21.01.2020. LOSOWANIE 22.01.2020 SALA 208 GODZ.12.25