poniedziałek, października 18, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

MIKOŁAJKI Z MIKOŁAJEM

W piątek 6 grudnia uczniowie klasy V d zostali zaproszeni do szkolnej biblioteki na spotkanie czytelnicze pt. "Mikołajki z Mikołajkiem".
    Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom legendę o Świętym Mikołaju, który roznosił ubogim prezenty i chętnie dzielił się swoim bogactwem z potrzebującymi. Piątoklasiści poznali także serię książek pt. "Mikołajek". Jego  bohaterem jest niesforny chłopiec,  którego nigdy nie omijały kłopoty, ale pomimo przeciwności losu, potrafił z nich wyciągnąć dobrą naukę. Tym razem dowiedzieliśmy się, jak tytułowy Mikołajek przygotowuje wigilię. Jego przygody wciąż podbijają serca najmłodszych czytelników, a starszych przenoszą w czasy, kiedy sami byli mali.
    Zwieńczeniem spotkania było wykonanie z kolorowego papieru postaci Świętego Mikołaja. Z wszystkich prac powstała piękna wystawka, która stała się ozdobą biblioteki.

Login Form