poniedziałek, października 18, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

GŁOŚNE CZYTANIE W BIBLIOTECE

Z okazji święta biblioteki wszyscy uczniowie klas drugich zostali zaproszeni do udziału w głośnym czytaniu. Zajęcia poprowadziła pani Agata Kociucka, która przygotowała na tę okazję sporo atrakcji dla dzieci. Ponieważ w październiku obchodzony jest także Światowy Dzień Zwierząt, tematem przewodnim były właśnie zwierzątka. Bibliotekarka przeczytała opowiadania pt. "Niedoskonały pingwin" oraz "Albert i Karolina". Są to zabawne i wzruszające historie, które wspaniale nadają się do wspólnego czytania. Są także idealne do rozmów z dziećmi o radzeniu sobie w różnych sytuacjach, z jakimi spotykają się na co dzień. Uczniowie wzięli udziął w zabawach czytelniczych inspirowanych przeczytanym tekstem, rozwiązywali zagadki, chętnie odpowiadali na pytania i włączali się do zabawy. Obejrzeli także przedstawienie pt. "O wiewiórce Łupiskórce" w wykonaniu uczniów klasy VI d. Zwieńczeniem spotkania była wspólna nauka piosenki  pt. "A ja mam psa" z repertuaru zespołu Gawęda.

 

Login Form