Szkoła Podstawowa nr 6 im. Braci Barskich19 hours ago
READY, STEADY GO! I wyruszyli …! Dzisiaj druga odsłona udziału w OGÓLNOPOLSKIM WYDARZENIU KULTUROWYM z języka angielskiego EASTER EGG HUNT 2. Na uczniów z klasy 4B czekały ukryte na boisku szkolnym stacje zadaniowe. Każda drużyna miała za zadanie rozwiązać zagadki i utworzyć ze zdobytych liter hasło. Nasi uczniowie poradzili sobie znakomicie doskonaląc przy tej zabawie umiejętności językowe oraz angażując się w pracę zespołową. Na zwycięską drużynę czekały ciekawe nagrody m.in. +2 punkty na kartkówce lub zeszyt na sprawdzianie😊.
Szkoła Podstawowa nr 6 im. Braci Barskich19 hours ago
🌷🐥Wiosennie i świątecznie w bibliotece!🐣🌸 Uczniowie klasy IIc i IVa wzięli udział w spotkaniu czytelniczym inspirowanym opowiadaniem Renaty Piątkowskiej pt. Pisanki. Opowiadaliśmy o tradycjach związanych ze Świętami Wielkanocnymi oraz o wyjątkowym czasie przygotowań. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne, które teraz stanowią ozdobę biblioteki!
Szkoła Podstawowa nr 6 im. Braci Barskich1 day ago
UWAGA! UWAGA! Nasza szkoła przystąpiła do kolejnego ogólnopolskiego wydarzenia kulturowego z języka angielskiego pt. "EASTER EGG HUNT 2" . Fascynująca gra z pięcioma różnymi stacjami została przeprowadzona w szkole dla klas 7a i 6c. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody do wylosowania m.in. +2 punkty na sprawdzianie czy brak zadania 🙂. Już jutro kolejna relacja!
Kiermasz świąteczny 🐣. Od dziś do środy na parterze można zaopatrzyć się w wypieki i ozdoby świąteczne. Zapraszamy 😊
Pierwszy Dzień Wiosny dla trzecioklasistów był niezwykle atrakcyjnym dniem. Uczestniczyli oni w zajęciach prozdrowotnych ucząc się: Jak żyć mądrze i zdrowo. Bardzo ciekawe warsztaty poprowadziły: Olga Stachowiak, Julia Maślińska, Gabrysia Nowak i Martyna Jankowska z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego w Śremie. Projekt nosi nazwę "Promowanie Zdrowego Stylu Życia Wśród Dzieci", a realizowany jest pod hasłem "Żyj zdrowo, będzie kolorowo". Bardzo dziękujemy naszym starszym Koleżankom, za atrakcyjne spotkanie w murach ‘6’. Po spotkaniu odbył się turniej w dwa ognie. Zdrowej rywalizacji towarzyszyła radosna wiosenna atmosfera.
We wtorek 19 marca odbyły się w Gnieźnie Mistrzostwa Rejonu Poznań - Wschód w koszykówce chłopców rocznik 2011/2012. Zajęliśmy V miejsce.
Szkołę nasza reprezentowali:
Mateusz Jabłoński, Tomasz Piaskowy, Filip Banaszak, Igor Andrzejczak, Szymon Kubas, Szymon Bartkowiak, Wojciech Pawłowski, Maksymilian Lange, Krystian Cieślak, Nikodem Andrzejczak, Adam Naraziński