sobota, grudnia 04, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

PIKNIK

W pierwszych dniach maja wiele polskich szkół, uczestniczących w programie Comenius, zorganizowało Dzień Europejski. Była to doskonała okazja, aby opowiedzieć o tym, co dzieje się w szkole, nadać europejską rangę lokalnym wydarzeniom i pochwalić się rezultatami projektu.


 

 

 

 

 

W imieniu Narodowej Agencji programu „Uczenie się przez całe życie”- Comenius, w poniedziałek 7.05.2012 zorganizowano piknik szkolny. W jego przygotowaniu wzięli udział angliści, nauczyciele wychowania fizycznego, pomocy psychologiczno- pedagogicznej, nauczyciel bibliotekarz oraz katecheci. Zadaniem uczniów było przebranie się w strój, który według nich będzie obowiązywał za 50 lat. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i zaangażowaniem o czym świadczy różnorodność uszytych „ubrań”. W trakcie pikniku uczniowie mogli wziąć udział w wielu konkurencjach sprawności umysłowej i fizycznej, za które otrzymywali nagrody. Wspaniałą zabawę zakończył wspólny grill- pieczona kiełbaska oraz bułka dla wszystkich jej uczestników.

W ramach współpracy międzynarodowej ze szkołami w innych krajach, nauczyciele oraz uczniowie SP 6 wyjadą 27.05.2012 na tygodniowy pobyt do miejscowości Portel w Portugalii. Głównym celem wyjazdu jest ustalenie kolejnych warunków współpracy oraz realizacji projektu.

Organizatorem COMENIUSA w naszej szkole jest Pani Ilona Ratajczak.


Login Form