niedziela, października 24, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

WARSZTATY DZIENNIKARSKIE

8 czerwca 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 6 im. Braci Barskich w Śremie odbyły się warsztaty dziennikarskie, które poprowadził dziennikarz pan Andrzej Winiszewski. Była to nagroda główna dla szkoły zdobyta przez uczennice klas  ósmych,  za udział w konkursie „Między marzeniem a planem” w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2019.

Uczniowie zapoznani zostali z głównymi zagadnieniami i problemami współczesnego dziennikarstwa, podstawami sztuki dziennikarskiej i praktycznego  jej wykorzystania przy tworzeniu np. gazetki szkolnej, doskonalili sprawność językową i dbałość o kulturę słowa. Czy praca uczestników warsztatów okaże się owocna? Być może, któryś stając na ścieżce wyboru swojej zawodowej przyszłości, będzie chciał jako dziennikarz służyć w dążeniu do prawdy, poprawy stosunków międzyludzkich…

alt

alt

alt

alt

alt

 

Login Form