wtorek, listopada 30, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

NARODOWE CZYTANIE 2020

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą  "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza.  W tym roku “Balladyna" Juliusza Słowackiego stała się lekturą dziewiątej odsłony Narodowego Czytania. Jest to wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Osadzona na tle baśniowych dziejów opowieść o dwóch siostrach – Balladynie i Alinie – stała się bardzo popularna iwywarła duży wpływ na muzykę, malarstwo czy rzeźbę. Uczniowie naszej szkoły chętnie włączyli się do akcji i w bibliotece oraz na zajęciach języka polskiego czytali tekst utworu z podziałem na role. Okazało się, że dzięki temu nie tylko wzbogacają swoją wiedzę, ale także świetnie się przy tym bawią. Wspólne czytanie książek wspomaga koncentracje, usprawnia zapamiętywanie a przede wszystkim jest szansą do zaangażowania się młodzieży w czytelnictwo!

alt

alt

alt

Login Form